مصالح ساختمانی ابزار اصلی برای ساخت یک ساختمان میباشد . کیفیت هر ساختمانی بستگی به نوع مواد و مصالح به کار رفته در ساخت آن دارد.
مهمترین مصالح مورد نیاز در ساختمان سازی کدامند؟
صنعت ساخت و ساز را می توان یکی از باستانی ترین فعالیت های بشر دانست که به منظور تامین نیاز اساسی انسان برای ایجاد محیطی مناسب جهت زندگی به وجود آمده است. امروزه نیز در پی افزایش جمعیت کره زمین و نیاز بشر به محلی برای زندگی و کار، صنعت ساخت و ساز رشد بسیار چشمگیری یافته است و هر روزه پروژه های ساختمانی متعددی در گوشه های مختلف دنیا در حال اجرا می باشند.
 آنچه که در پیاده سازی و اجرای یک پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است، انتخاب مصالح ساختمانی مناسب و به صرفه می باشد. خریداری و بهره گیری از مصالح ساختمانی مناسب نیازمند توجه به المان های بسیار مهمی است. در رابطه با مصالح ساختمانی معیار های مهمی همچون کاربری مناسب، مقاومت کافی، جنس عالی، قیمت مقرون به صرفه، کیفیت بالا و ... مد نظراکثر افراد قرار می گیرد.

در گروه تولیدی و بازرگانی کالاساخت ما شرایطی برای شما همراهان عزیز ارائه نموده ایم تا به راحتی و تنها به وسیله اینترنت از داخل سایت محصول مورد نظر خود را انتخاب نمایید و درب منزل آن را تحویل بگیرید. تولیدی سنگ کالاساخت بهترین و با کیفیت ترین انواع مصالح ساختمانی را در سایت خود دارا می باشد و محصولات آن به دلیل تحویل از درب کارخانه علاوه بر کیفیت دارای بهترین قیمت نیز هستند. 

سنگ ساختمانی
در میان انواع بسیار متنوع و مختلفی از مصالح ساختمانی که امروزه مورد بهره گیری قرار می گیرند، سنگ ساختمانی از طرفداران فراوانی برخوردار است. سنگ ساختمانی خود دارای انواع متنوعی همچون سنگ تراورتن، سنگ گرانیت، سنگ مرمریت، سنگ مرمر و ... می باشد و به دلیل ویژگی های مثبت فراوان همچون:

دوام و استحکام بالا
تنوع بی نظیر
مقاومت در برابر شرایط جوی
ثبات رنگ 
غیر قابل نفوذ بودن
قابلیت برش و صیقل خوردن
نمای سنگی ساختمان

از کاربری زیادی برخوردار است و می توان از آن در بخش های مختلف ساختمان همچون بدنه، نما، کف، محوطه سازی، دکوراسیون و ... بهره گیری نمود. در میان بخش های مختلف ساختمان نمای خارجی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و امروزه اکثر افراد به دنبال پیاده سازی نمایی متفاوت و ماندگار در سازه خود هستند. 

سنگ نما
همانطور که در بالا اشاره نمودیم، سنگ نما یکی از گزینه های مناسب و ماندگار در اجرا نمای یک سازه می باشد. نمای خارجی از جمله بیرونی تری بخش های یک سازه است و در واقع پوششی برای ساختمان می باشد که نقش هویت دهی و زیباسازی آن را در بر دارد.

انتخاب یک سنگ نما مناسب و با کیفیت علاوه بر اینکه می تواند سبب زیبایی ساختمان و در پی آن زیبایی جلوه شهر گردد، می تواند در حفظ ساختمان از عوامل محیطی و جوی مختلف نیز موثر باشد. برخی از ویژگی هایی که یک سنگ نما مناسب باید دارا باشد، شامل موارد زیر می شود. 

مقاوم در برابر سرما، گرما ، یخ زدگی ، باد ، باران های اسیدی و ...  
جذب آب پایین
عدم وجود ترک و شکستگی در بافت
مقاومت فشاری بالا
رنگ و طرح زیبا
چسبندگی کافی
وزن مناسب
عایق حرارت و صوت
برخی از افرادی که اقدام به خرید سنگ نما می کنند تنها به توصیه های دیگران اکتفا می کنند و اکثر پارامتر های مهم را در نظر نمی گیرند . اینگونه افراد پس از گذشت زمان احساس نارضایتی می کنند و نمای آن ها در طی زمان دچار خرابی و یا نازیبایی می گردد . با توجه به این موضوع باید دقت نمایید که از چه فروشگاه و یا سایتی سنگ نما مورد نظر خود را خریداری می کنید و با معایب و مزایای آن آشنایی داشته باشید .
منبع : نمناک